Archiwum lipiec 2017


lip 28 2017 Droga do zawodów w życiu kulturysty
Komentarze: 0

 

 

Mówi się, że kulturystą może zostać każdy z nas. Sport ten przyciąga coraz większe ilości zawodników i kilkukrotnie więcej fanów. Problem w tym, że jednak nie każdy może być kulturystą. Dużo mówi o nas genetyka, ponieważ to ona zarządza podstawową budową mięśni. Możemy być naprawdę wielcy i dobrze zbudowani, ale jeżeli mięśnie będą posiadały niezbyt estetyczną budowę, to nigdy nie zajmiemy dobrego miejsca w zawodach. W każdym razie jest sporo osób, które zauważyły u siebie predyspozycje i podjęły się tej trudnej drogi do zawodów. Jest to wiele lat trudnych i żmudnych ćwiczeń, które są dodatkowo wyjątkowo kontuzjogenne. Taki jest już ten sport i trzeba się liczyć z tym, że można doznać bardzo poważnych kontuzji.

Siłownia

Największym przyjacielem każdego kulturysty jest siłownia. Zawodnik, który ma przed sobą zawody i marzy mu się wystąpienie na scenie, musi się wyjątkowo poświęcić. Trening powinien odbywać się praktycznie każdego dnia, a minimum będzie pięć dni w tygodniu. Jest to naprawdę duże poświęcenie i trzeba mieć na to czas. Normalna praca nie pozwoli nam na takie życie, bo nie da nam aż tyle możliwości. Zawodowi kulturyści nie pracują, a jeśli pracują to tylko nad własną muskulaturą. Nie jest możliwe pracować pół dnia, a potem wykonać dostatecznie dobry trening. Chcąc być kulturystą, trzeba się poświęcić całkowicie i ćwiczyć jak najwięcej. W międzyczasie trzeba jeszcze pamiętać o dobrej diecie, która zagwarantuje beztłuszczowe przyrosty masy mięśniowej.
 

Co z regeneracją?

Jak niektórzy wiedzą, mięśnie potrzebują odpowiednich warunków do regeneracji i następnie do przyrostu. Ćwicząc na siłowni uszkadzamy tkankę mięśniową tylko po to aby jej miejsce zastąpiła nowa. W ten sposób mięśnie się rozwijają, a nasza sylwetka rośnie. Trudno jednak mówić o regeneracji, kiedy harujemy ciężko każdego dnia. Prawda jest taka, że w normalnych warunkach regeneracji nie będzie, lub będzie ona zbyt wolna. Kulturyści przez to wspomagają się za pomocą suplementów diety takich jak BCAA. BCAA to jest zbiór aminokwasów, które przyjmuje się treningu aby przyspieszyć regenerację tkanki mięśniowej. Sprzedaż hurtowa odżywek jest jedną z opcji przez które można wejść w posiadanie dużej ilości suplementów. W kwestii regeneracji mięśniowej ważny jest również sen. To także wyklucza w naszym życiu normalną pracę, bo kulturysta musi się wysypiać. Wskazane jest co najmniej 8 godzin snu, ale niektórzy śpią nawet do 10.